W Przejeździe Rowerowa Stolica Polski udział wzięło prawie 400 osób. Przed nami kolejne wydarzenie dla miłośników sportu i rekreacji na dwóch kółkach.

W Przejeździe Rowerowa Stolica Polski udział wzięło prawie 400 osób. Przed nami kolejne wydarzenie dla miłośników sportu i rekreacji na dwóch kółkach. (fot. Adam Michalski)

Skierniewice z dużym zaangażowaniem rozpoczęły rywalizację w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski. W niedzielę (2.06) w rajdzie na dystansie 20 kilometrów udział wzięło prawie 400 miłośników rekreacji na dwóch kółkach. Przed nami, w najbliższą niedzielę (9.06) kolejna atrakcja dla rowerzystów.

Punktualnie o godzinie 10.00 z parkingu przy Stadionie Miejskim w Skierniewicach 400. osobowy peleton w asyście pracowników OSiR oraz służb medycznych i policji obrał kierunek osiedla Zadębie ulicami: Strakacza – Kozietulskiego – Łódzką – Feliksów. Następnie trasa wiodła ulicami: Kilińskiego – Al. Niepodległości – Mszczonowską – Unii Europejskiej, aż po Miedniewice skąd ulicą Bohaterów Westerplatte dotarł do Osady Chlebacz w Bolimowskim Parku Krajobrazowym, gdzie usytuowana była meta wydarzenia.

– W rajdzie udział wzięła imponująca liczba prawie 400 uczestników – mówi Dariusz Skoczylas z OSiR Skierniewice. A to był dopiero początek przygotowanych przez miasto rowerowych, czerwcowych atrakcji.

– Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca zapraszamy na rodzinny przejazd organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – zachęca Jarosław Chęcielewski.

Początek przejazdu zaplanowano na godzinę 10.00, a start odbędzie się z parkingu przed Centrum Kultury i Sztuki. Meta usytuowana będzie w Ośrodku Turystyki Kajakowej "Sosenka". Chętni będą mogli zapisać się od godziny 8.30. Po zakończeniu rajdu organizatorzy przewidzieli ognisko z kiełbaskami.

Tydzień później odbędzie się kolejna ciekawa inicjatywa. W weekend 15-16 czerwca chętni będą mogli wziąć udział w 24-godzinnym rajdzie po alejkach wokół Zalewu Zadębie "24 godziny jazdy wokół zalewu solo lub w sztafecie".

W drugiej połowie miesiąca (21.06) Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizuje nocny przejazd rowerowy, którego trasa będzie prowadziła ulicami miasta. Po koniec miesiąca odbędzie się pierwszy etap Rajdu od Źródeł Rawki.

Organizatorzy wydarzeń zachęcają przy okazji do używania aplikacji – Aktywne Miasta. Skierniewice wspólnie z 53. miastami walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

W rywalizacji o tytuł może wziąć udział każdy, kto posiada rower i chęci, by poruszać się nim po mieście i okolicach. Za pomocą aplikacji Aktywne Miasta, przez cały czerwiec mieszkańcy miasta mogą zbierać punkty nie tylko dla Skierniewic, ale także dla siebie. Rowerzyści z najlepszym wynikiem otrzymają atrakcyjne nagrody.

Edycja 2024 to piąta odsłona wydarzenia organizowanego przez miasto Bydgoszcz.

Co należy zrobić by wziąć udział w zabawie?

Po pobraniu aplikacji, zakładamy konto (jeśli jeszcze nie założyliśmy), wybieramy grupę w której chcemy rywalizować (np. ogólna) i miasto dla którego chcemy kręcić kilometry. Następnie  przystępujemy do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2024 i gotowe. Możemy to zrobić zarówno indywidualnie podczas przejazdów rekreacyjnych, w drodze do pracy czy codziennych treningów, jak również przy okazji sportowych przejazdów.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Pewna wygrana Unii z Mszczonowianką

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Puchar Starosty Skierniewickiego Mirosława Beliny

Pływacy UKS Nawa rozpoczynają walkę o medale...

Sportowa rywalizacja integruje społeczność VEKA...

Nagrody dla sportowców za sukcesy w pierwszym...

Zmiany w Macovii. Sezon 2024/2025 w A Klasie...

Wyjątkowa gratka dla koszykarzy

Sezon w okręgówce bez fajerwerków. Kolejny...