Skierniewicka Piątka potwierdziła supremację w łódzkim.

Skierniewicka Piątka potwierdziła supremację w łódzkim. (fot. KSz Piątka)

Mistrzostwa Województwa w Szachach Klasycznych, Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych oraz Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich to wydarzenia, w których z powodzeniem wzięli udział zawodnicy Klubu Szachowego Piątka Skierniewice.

Skierniewiczanie podczas turniejów odbywających się w Sulejowie wywalczyli 1. miejsce w klasyfikacji generalnej uwzględniającej wszystkie biorące udział w zawodach kluby. Podopieczni Bogdana Bodera w tle pozostawili takie ośrodki szachowe jak: Łowicz, Łódź czy Bełchatów.

Sześcioosobowa drużyna w składzie: Jan Durzyński, Szymon Boryna, Miłosz Boncela, Grzegorz Sułek, Parycja Kochanowska oraz Blanka Wiśniewska zajęła 1. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Juniorów w Szachach Szybkich. Pięcioosobowa drużyna w składzie: Jakub Kochanowski, Ksawery Żałoba, Ignacy Kaniewski, Aniela Kochanowska i Kornelia Kroc zajęła 1. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Młodzików w Szachach Szybkich.

Imponująco prezentują się także indywidualne dokonania skierniewiczan. Poczynając od najstarszych. Jan Durzyński zajął 3. miejsce do lat 18 w szachach klasycznych i 1. miejsce do lat 18 w szachach błyskawicznych. Szymon Boryna zajął 3. miejsce do lat 14 w szachach klasycznych i 2. miejsce do lat 14 w szachach błyskawicznych. Patrycja Kochanowska zajęła 1. miejsce do lat 14 w szachach klasycznych i 1. miejsce do lat 14 w szachach błyskawicznych oraz 1. miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt. Zuzanna Górecka zajęła 2. miejsce do lat 14 w szachach błyskawicznych. Miłosz Boncela zajął 1. miejsce do lat 12 w szachach klasycznych. Blanka Wiśniewska zajęła 1. miejsce do lat 12 w szachach klasycznych, 1. miejsce do lat 12 w szachach błyskawicznych i jednocześnie 1. miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt. Grzegorz Sułek zajął 2. miejsce do lat 12 w szachach klasycznych. Jakub Kochanowski zajął 2. miejsce do lat 10 w szachach klasycznych. Ignacy Kaniewski zajął 2. miejsce do lat 8 w szachach klasycznych i 1. miejsce do lat 8 w szachach błyskawicznych. Kacper Madej zajął 3. miejsce do lat 8 w szachach błyskawicznych

Na szachistów czeka obóz szachowy, Mistrzostwa Europy oraz Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, liczne turnieje weekendowe oraz festiwale szachowe.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Pewna wygrana Unii z Mszczonowianką

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Puchar Starosty Skierniewickiego Mirosława Beliny

Pływacy UKS Nawa rozpoczynają walkę o medale...

Sportowa rywalizacja integruje społeczność VEKA...

Nagrody dla sportowców za sukcesy w pierwszym...

Zmiany w Macovii. Sezon 2024/2025 w A Klasie...

Wyjątkowa gratka dla koszykarzy

Sezon w okręgówce bez fajerwerków. Kolejny...