Data rozpoczęcia: 11.06.2024

Data zakończenia: 11.06.2024

Klasyka anime w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

(materiały prasowe DKF "Eroica")

11 czerwca o godzinie 19:00 w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Eroica” oraz cyklu Pedagogicznych Wieczorów Filmowych, organizowanych we współpracy z Akademią Nauk Stosowanych Stefana Batorego oraz Kołem Naukowym Pedagogia, odbędzie się wyjątkowy seans filmu „Spirited Away: W krainie bogów”. Animacja wyreżyserowana przez Hayao Miyazakiego, to film, który zdobył Oscara za Najlepszy Film Animowany oraz Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie. Szybko zyskał status dzieła kultowego, popularyzując anime na całym świecie

Film opowiada o dziesięcioletniej Chihiro, która wraz z rodzicami przypadkowo trafia do tajemniczego, opuszczonego miasteczka zamieszkanym przez bóstwa i duchy. Gdy jej rodzice zostają przemienieni w świnie za spożycie pokarmu przeznaczonego dla bogów, Chihiro musi podjąć pracę u potężnej wiedźmy Jubaby, by ocalić rodziców i wrócić do świata ludzi.

- „Spirited Away” to nie tylko wspaniała opowieść pełna wyobraźni, ale także głęboka refleksja nad stawianiem czoła własnym lękom i niepewnościom. Chihiro w magicznym świecie duchów odkrywa swoje miejsce, ucząc się, że najważniejsze jest być sobą i wierzyć we własne możliwości - mówi Agnieszka Skoczek, koordynatorka skierniewickiego DKFu.

Po seansie Piotr Klimczyk, specjalizujący się w psychologii narracyjnej i wychowawczej, przedstawi analizę psychologiczną filmu oraz omówi jego znaczenie w kontekście rozwoju tożsamości i wychowania. Jego szeroka wiedza oraz praktyczne doświadczenie z pewnością wzbogacą zrozumienie i interpretację dzieła Miyazakiego.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

kultura

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

Znamy gwiazdy. W tym roku scena Święta Kwiatów...

To będzie fantastyczny weekend w Skierniewicach

Połączyli kropki, żeby przełamać stereotypy i...

Horror w altanie parkowej w Skierniewicach

Tłumy na inauguracyjnym koncercie z cyklu...

Będzie można pograć w planszówki na...

Muzyczne „śniadanie” na trawie: start...

Koncert, warsztaty i wykład w muzuem na poczatek...