Pierwsza giełda płytowa w Skierniewicach – Vinyl Market

(Łukasz Saptura)

W sobotę (15 czerwca) w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbyła się pierwsza giełda płytowa – Vinyl Market. Wydarzenie, współorganizowane przez Stowarzyszenie Jazzowe Swing, przyciągnęło miłośników muzyki. Pojawili się kolekcjonerzy, jak i zwykli entuzjaści mieli okazję do wymiany, sprzedaży oraz zakupu płyt winylowych i CD.

Vinyl Market stał się wyjątkową okazją do zanurzenia się w magiczny świat analogowego brzmienia. Wśród licznych stoisk, każdy mógł znaleźć coś dla siebie – od klasycznych płyt jazzowych i rockowych, przez rzadkie nagrania aż po współczesne wydawnictwa. Dla wielu uczestników, była to podróż sentymentalna do czasów, gdy winyle były podstawowym nośnikiem muzyki.

Wśród miłośników muzyki, spotkaliśmy pana Marka, zapalonego kolekcjonera płyt winylowych, który podzielił się swoimi wrażeniami z giełdy:

- Jestem bardzo zadowolony z organizacji pierwszej giełdy płytowej w Skierniewicach. Od wielu lat zbieram winyle i cieszę się, że mogę spotkać tutaj innych pasjonatów i porozmawiać o naszej wspólnej pasji. Udało mi się znaleźć kilka rzadkich wydań, których szukałem od dawna. To niesamowite, że takie wydarzenie odbywa się teraz również w naszym mieście.”

Z kolei pani Anna zaczyna swoją przygodę z winylami, powiedziała nam:

- Jestem pod wrażeniem różnorodności płyt, które tu znalazłam. Uwielbiam brzmienie winyli – jest coś magicznego w tym ciepłym, analogowym dźwięku. Dzisiaj udało mi się kupić kilka płyt moich ulubionych zespołów. Nie mogę się doczekać, aby je odtworzyć w domu. Vinyl Market to wspaniała inicjatywa, mam nadzieję, że będzie to regularne wydarzenie w Skierniewicach.

Wszyscy uczestnicy, niezależnie od wieku, mogli znaleźć coś dla siebie i cieszyć się wspólnym świętowaniem miłości do muzyki. Dzięki takim inicjatywom, Skierniewice zyskały nowe, kulturalne wydarzenie, które z pewnością stanie się stałym punktem w kalendarzu miasta.

Pierwsza giełda płytowa w Skierniewicach była dowodem na to, że pasja do muzyki potrafi jednoczyć ludzi i tworzyć niezapomniane chwile. Mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości już teraz czekają na kolejną edycję Vinyl Market, mając nadzieję, że stanie się ona stałym elementem kulturalnego krajobrazu Skierniewic.

Więcej na ten temat w „Głosie Skierniewic” z 20 czerwca.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

kultura

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

Znamy gwiazdy. W tym roku scena Święta Kwiatów...

To będzie fantastyczny weekend w Skierniewicach

Połączyli kropki, żeby przełamać stereotypy i...

Horror w altanie parkowej w Skierniewicach

Tłumy na inauguracyjnym koncercie z cyklu...

Będzie można pograć w planszówki na...

Muzyczne „śniadanie” na trawie: start...

Koncert, warsztaty i wykład w muzuem na poczatek...