Piłka nożna

wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lipca 2024 | 17:17 komentarzy 2
Na boisku w Sierakowicach Lewych Unia pokonała Mszczonowiankę Mszczonów.

Na boisku w Sierakowicach Lewych Unia pokonała Mszczonowiankę Mszczonów. (fot. Adam Michalski)

To było symboliczne starcie. W środowe popołudnie w Sierakowicach Lewych trzecioligowa Unia rozegrała mecz kontrolny, a rywalem była Mszczonowianka Mszczonów. Naprzeciw siebie stanęli dobrze znający się Kamil Socha – opiekun Unii oraz Piotr Kocęba – były trener skierniewickiego trzecioligowca, aktualny opiekun Mszczonowianki. Na boisku pojawiło się kilka znajomych twarzy. Unia wygrała pewnie 7:0.

Unia rozpoczęła sparingowe granie na początku lipca. W środę (17.07), w Sierakowicach Lewych zmierzyła się z Mszczonowianką Mszczonów. Podopieczni Kamila Sochy od początku dominowali i szybko objęli prowadzenie. Wynik spotkania otworzył Szymon Sołtysiński. Do przerwy trafili jeszcze Mateusz Cegiełka i ponownie Sołtysiński.

Druga połowa rozpoczęła się przy stanie 3:0, a na boisku pojawiła się zupełnie inna "11".

Stan posiadania Unii podwyższyli: Eryk Sulikowski, dwukrotnie trafił zawodnik testowany, a wynik ustalił Vadym Yavorskyi. Obie drużyny prowadzili dobrzy znajomi Kamil Socha i Piotr Kocęba. W barwach gości kibice mogli oglądać byłych graczy Unii, Pawła Gieracha, czy Kamila Łojszczyka.

Przed nami nie lada gratka. W sobotę na stadionie przy ulicy Pomologicznej rywalem Unii będzie pierwszoligowa Polonia Warszawa. Mecz rozpocznie się o godzinie 11.00. Tylko 30 minut wcześniej druga część kadry Unii rozpocznie, w Częstochowie, grę z tamtejszym Rakowem. W ostatni weekend lipca (27.07) Unia zagra u siebie z MLKS Victorią Sulejówek.

Za dwa tygodnie zespół trzecioligowej Unii rozpocznie ligowe granie w sezonie 2024/2025. W pierwszy weekend (3-4.08) zespół Kamila Sochy pojedzie do Olsztyna na starcie z tamtejszym Stomilem. Pierwsze spotkanie przed własną publicznością Unia rozegra w weekend 10-11 sierpnia, a rywalem będzie Pelikan Łowicz.