Piłka nożna

wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 sierpnia 2024 | 22:11 komentarzy 1
Unia wygrała piąte z rzędu spotkanie w sezonie 2024/2025.

Unia wygrała piąte z rzędu spotkanie w sezonie 2024/2025. (fot. Adam Michalski)

Podopieczni Kamila Sochy mają już na koncie 5 zwycięstw w sezonie 2024/2025. W piątkowy (30.08) wieczór Unia ograła na Stadionie Miejskim w Skierniewicach rezerwy mistrza Polski, Jagiellonii Białystok 2:1.

Unia piątkowe starcie z ekipą z Białegostoku rozpoczęła w składzie: Stanisław Pruszkowski, Eryk Woliński, Filip Zając, Karol Turek, Kuba Czarnecki, Mateusz Cegiełka, Mateusz Szmyd, Szymon Łapiński, Maksymilian Kosior, Szymon Sołtysiński i Kamil Sabiłło.

Ponownie kapitanem zespołu od pierwszej minuty był Kamil Sabiłło (Konrad Kowalczyk i Mateusz Stępień rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych) i to właśnie on otworzył wynik spotkania. Po znakomitej akcji i podaniu Kuby Czarneckiego wykorzystał sytuację sam na sam i otworzył wynik spotkania. Gospodarze z prowadzenia nie cieszyli się długo. Kilka minut później po stałym fragmencie gry goście wyrównali, a do przerwy bramki już nie padły.

Tuż po zmianie stron na prowadzenie miejscowych wyprowadził Szymon Sołtysiński, a mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Unia podtrzymała doskonałą serię gier bez porażki na Stadionie Miejskim w Skierniewicach. Co ważne wygrała piąte z rzędu spotkanie sezonu 2024/2025 i w piątkowy wieczór mogła świętować awans na fotel lidera.

Z racji zbliżającego się Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw podczas którego stadion będzie główną koncertową areną, dwa kolejne spotkania miejscowi rozegrają na wyjazdach. W sobotę (7.09) spotkają się z dotychczasowym liderem w Łomży. Tydzień później zagrają w Bełchatowie z GKS.