(Wojciech Kubik)

Do końca października ulica Kozietulskiego w Skierniewicach ma być całkowicie przebudowana, a na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja powstać ma rondo. Umowę na dofinansowanie tej inwestycji prezydent Skierniewic podpisał z marszałkiem województwa łódzkiego.

W środowe przedpołudnie na parkingu przed cmentarzem św. Józefa prezydent Skierniewic, Krzysztof Jażdżyk i marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber podpisali umowę na dofinansowanie przebudowy ulicy Kozietulskiego.

– Ulica ta znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej, a dodatkowo bardzo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa przy cmentarzu. Tymi argumentami prezydent mnie ujął i samorząd województwa zdecydował się przeznaczyć dwa miliony złotych na dofinansowanie tej inwestycji – mówi Grzegorz Schreiber.

Przebudowa dotyczyć ma odcinka pomiędzy ulicami Poniatowskiego i 1 Maja i obejmować będzie nie tylko położenie nowej nawierzchni asfaltowej. Wymieniona zostanie cała infrastruktura, włącznie z siecią kanalizacyjną, gazową, a na powierzchni powstanie chodnik oraz ścieżka rowerowa. Na tym jednak nie koniec.

– Dla nas bardzo ważne jest, że w miejscu bardzo uciążliwego dla mieszkańców skrzyżowania z ulicą 1-go Maja powstanie rondo – podkreśla Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic.

Przetarg na budowę wygrała firma Drogomex, a umowę z nią podpisano w środę rano. Wykonawca zobowiązał się zakończyć prace w tym roku, jeszcze przed 1 listopada, a na placu budowy pojawić ma się już w drugiej połowie maja. Na czas robót należy liczyć się z poważnymi utrudnieniami drogowymi, a w pierwszym etapie prac wprowadzony będzie ruch wahadłowy. Nieco później przebudowywana droga zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu, oczywiście z wyłączeniem okolicznych mieszkańców.

Całkowity koszt prac to 11 milionów 160 tysięcy złotych. Województwo przekaże 2 miliony złotych, kolejne 1,6 miliona pochodzić będzie z Ministerstwa Infrastruktury, zaś resztę sfinansuje budżet Skierniewic.

– Liczę na to, że spotkamy się na otwarciu jeszcze przed pierwszym listopada – zapowiedział na koniec marszałek województwa.

Wojciech Kubik

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 13

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2961 sekundy