Dzieci z zimowiska w Szkole Podstawowej nr 2 przywitały nas hasłem „Kocham szkołę”. – Stęskniłyśmy się za nią już bardzo – tłumaczą dziewczynki.

Dzieci z zimowiska w Szkole Podstawowej nr 2 przywitały nas hasłem „Kocham szkołę”. – Stęskniłyśmy się za nią już bardzo – tłumaczą dziewczynki. (fot. Joanna Młynarczyk)

Mimo, iż oferta zimowiska w mieście w tym roku jest dużo skromniejsza w porównaniu do lat minionych, to jednak dzieci, które z niej korzystają, są zadowolone i szczęśliwe. – Mogły wreszcie wyjść z domu i przyjść do szkoły, a tu spotkać się z rówieśnikami – tłumaczy Małgorzata Kobierska, opiekunka z półkolonii w Szkole Podstawowej nr 2 w Skierniewicach.

W domu już się nasiedziałam, dobrze, że mogłam przyjść do szkoły – cieszy się jedna z uczestniczek zimowiska w SP nr 2. – Chciałabym, żeby nie było już zdalnej szkoły, nawet może być dużo zadawane, byle móc już do niej przychodzić – dodaje.

Kiedy w poniedziałek, 4 stycznia, dzieci weszły do szkoły, dałyśmy im dwie godziny, żeby nacieszyły się swoją obecnością, tak były sobą zaoferowane – mówi Małgorzata Kobierska, opiekuna grupy pierwszej półkolonii w Dwójce. – Od 29 listopada, od kiedy rozpoczęła się przerwa, dopiero teraz dzieci spotkały się, więc to była wielka radość, szaleństwo – dodaje nauczycielka.

W tym roku możliwość uczestnictwa w półkoloniach zimowych mają najmłodsi uczniowie z klas I – III szkół podstawowych.

Widać, że potrzebują dużo ruchu, swobody i kontaktu ze sobą, potrzebują, żeby być w grupie – mówi Małgorzata Sitarska, opiekunka drugiej grupy w SP nr 2.

W minionych latach, z zimowiska w Dwójce korzystali uczniowie w kilkunastu grupach, w tym roku wypoczywają w dwóch, po 11 osób w każdej.

Takie było zapotrzebowanie i wszyscy, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w wypoczynku mieli taką możliwość – przyznaje Artur Błażejewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2. – Może to kwestia obaw związanych z covidem, że jest tylko tyle dzieci, a może skromniejsza oferta wypoczynku bez wyjść na warsztaty i zajęcia do innych instytucji nie zachęciła – dodaje.

Te, które w półkoloniach uczestniczą, na nudę nie narzekają.

Za nami zawody sportowe i turniej gier planszowych. Robiliśmy też maski karnawałowe i dekoracje sali na jutrzejszy bal, a dziś po raz pierwszy wyszliśmy na krótki spacer, by nacieszyć się prószącym śniegiem – mówi Małgorzata Sitarska.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 26

 • 23
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Maturzyści wystartowali! Na początek egzamin z...

Przystąpili do pierwszej Komunii Świętej w...

Pierwsza Komunia Święta w rygorze sanitarnym....

Dziś świętują jeden z ważniejszych dni w...

Obchody Święta Flagi w Skierniewicach...

Polskie symbole narodowe na skierniewickim rynku

Sakrament bierzmowania w parafii wojskowej

Wielka Sobota. Święcenie koszyczków przed...

Gigantyczne pisanki na rynku. Dlaczego są...