Skierniewice: Rusza wznoszenie nasypu wiaduktu

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

6 tysięcy metrów sześciennych kruszywa dostarczą na budowę lokalni dostawcy. W sierpniu SKANSKA rozpocznie wznoszenie nasypu na najazdach na wiadukt powstający w ulic Piłsudskiego i Zwierzynieckiej. Od najbliższego poniedziałku (2.08) natomiast wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną na odcinkach ulicy Zwierzynieckiej.

Prace związane z wznoszeniem nasypu rozpoczną się od strony Makowa. Do połowy września będą układane belki prefabrykowane ustroju nośnego – informuje Małgorzata Jolanta Kubica, koordynator komunikacji w spółce Skanska, będącej generalnym wykonawcą przeprawy.

– Nie mam zastrzeżeń do wykonawcy, wręcz przeciwnie, jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy. Prace posuwają się do przodu szybciej niż zakładaliśmy w harmonogramie, to cieszy – mówi Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic. – W przyszłym roku kierowcy przejadą nad torami w tym newralgicznym punkcie miasta – dodaje samorządowiec.

Przypomnijmy, prace związane z budową ruszyły w lutym tego roku.

Sześcioprzęsłowy wiadukt o długości 143 m (całość przebudowywanych dróg głównych i wiaduktu to około 1,2 km) zastąpi istniejący obecnie przejazd ze szlabanami. Przeprawa dzięki ścieżce rowerowej i projektowanym od ul. Plantowej schodom umożliwi również sprawne pokonanie terenów kolejowych rowerzystom i pieszym.

Wykonawca zapewnia: – Teren budowy jest mocno zurbanizowany, więc staramy się jak najbardziej zminimalizować wpływ naszej działalności na życie mieszkańców Skierniewic i osób dojeżdżających do miasta. Prace są prowadzone zgodnie z wytycznymi PKP PLK. Harmonogram realizacyjny jest skorelowany z harmonogramem zamknięć kolejowych. Pracownicy biorący udział pracach na terenie kolejowym zostali przeszkoleni i mają świadomość różnych aspektów związanych z pracą w sąsiedztwie czynnej linii kolejowej.

Skanska rozbuduje ulice Piłsudskiego i Zwierzyniecką na odcinku ok. 1,2 km (od Kozietulskiego do Nowomiejskiej), wybuduje jedno duże rondo na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kozietulskiego (to już widać na placu budowy) oraz dwa mniejsze, drogi serwisowe po obu stronach torów, a także m.in. połączenie ulic Plantowej z Listopadową. Zaplanowano również budowę parkingu dla 22 samochodów osobowych, 2 zatok autobusowych wraz z wiatami, oraz prawie 2 km chodników i ścieżki rowerowej. Zakres prac obejmie także przebudowę sieci gazowej, wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia, i wygłuszających hałas ekranów akustycznych. Wartość inwestycji to 37 mln zł. Miasto otrzymało na nie 17 mln dofinansowania z subwencji ogólnej budżetu państwa oraz ponad 2,6 mln zł z PKP PLK. Termin zakończenia inwestycji, zgodnie z harmonogramem upływa w październiku 2022 r.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 34

 • 22
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Zenon 0 11 miesięcy temuocena: 80% 

  Trzy zakłady pracy sparaliżowane tak to można skomentować, czemu firma nie podzieliła prac na dwa etapy, pierwszy na pracę za przejazdem i drugi do przejazdu lub odwrotnie. Teraz nastawiajcie tam sokistów i łapcie mannę z nieba bo nie zaproponowano alternatywy ( sensownej) dla pracowników ów zakładów. Jak dla mnie to kolejny skandaliczne zachowanie ratusza, który przyzwala na takie rozwiązanie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ludwik -1 10 miesięcy temuocena: 50% 

  Pseudo prezydent Jażdżyk wszystkie inwestycje robi byle jak i byle jak najszybciej. Zalew też był oddawany w pośpiechu i proszę zobaczyć ile niedoróbek i błędów wciąż wychodzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Czas na udany urlop na Mazowszu!

Prezentujemy koncepcje zazielenienia miejskiego...

Umowa podpisana. Mirbud przebuduje miejski stadion...

Uprawy pod skuteczną opieką

Śmiertelne potrącenie rowerzystki

Absolutorium na powitanie lata

Tygrys czeka na Twoją pomoc

Kuria ogłosiła zmiany w parafiach. Ksiądz Jan...

Płomienie w mieszkaniu. Poparzone dwie osoby