Skierniewice: Rusza wznoszenie nasypu wiaduktu

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

6 tysięcy metrów sześciennych kruszywa dostarczą na budowę lokalni dostawcy. W sierpniu SKANSKA rozpocznie wznoszenie nasypu na najazdach na wiadukt powstający w ulic Piłsudskiego i Zwierzynieckiej. Od najbliższego poniedziałku (2.08) natomiast wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną na odcinkach ulicy Zwierzynieckiej.

Prace związane z wznoszeniem nasypu rozpoczną się od strony Makowa. Do połowy września będą układane belki prefabrykowane ustroju nośnego – informuje Małgorzata Jolanta Kubica, koordynator komunikacji w spółce Skanska, będącej generalnym wykonawcą przeprawy.

– Nie mam zastrzeżeń do wykonawcy, wręcz przeciwnie, jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy. Prace posuwają się do przodu szybciej niż zakładaliśmy w harmonogramie, to cieszy – mówi Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic. – W przyszłym roku kierowcy przejadą nad torami w tym newralgicznym punkcie miasta – dodaje samorządowiec.

Przypomnijmy, prace związane z budową ruszyły w lutym tego roku.

Sześcioprzęsłowy wiadukt o długości 143 m (całość przebudowywanych dróg głównych i wiaduktu to około 1,2 km) zastąpi istniejący obecnie przejazd ze szlabanami. Przeprawa dzięki ścieżce rowerowej i projektowanym od ul. Plantowej schodom umożliwi również sprawne pokonanie terenów kolejowych rowerzystom i pieszym.

Wykonawca zapewnia: – Teren budowy jest mocno zurbanizowany, więc staramy się jak najbardziej zminimalizować wpływ naszej działalności na życie mieszkańców Skierniewic i osób dojeżdżających do miasta. Prace są prowadzone zgodnie z wytycznymi PKP PLK. Harmonogram realizacyjny jest skorelowany z harmonogramem zamknięć kolejowych. Pracownicy biorący udział pracach na terenie kolejowym zostali przeszkoleni i mają świadomość różnych aspektów związanych z pracą w sąsiedztwie czynnej linii kolejowej.

Skanska rozbuduje ulice Piłsudskiego i Zwierzyniecką na odcinku ok. 1,2 km (od Kozietulskiego do Nowomiejskiej), wybuduje jedno duże rondo na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kozietulskiego (to już widać na placu budowy) oraz dwa mniejsze, drogi serwisowe po obu stronach torów, a także m.in. połączenie ulic Plantowej z Listopadową. Zaplanowano również budowę parkingu dla 22 samochodów osobowych, 2 zatok autobusowych wraz z wiatami, oraz prawie 2 km chodników i ścieżki rowerowej. Zakres prac obejmie także przebudowę sieci gazowej, wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia, i wygłuszających hałas ekranów akustycznych. Wartość inwestycji to 37 mln zł. Miasto otrzymało na nie 17 mln dofinansowania z subwencji ogólnej budżetu państwa oraz ponad 2,6 mln zł z PKP PLK. Termin zakończenia inwestycji, zgodnie z harmonogramem upływa w październiku 2022 r.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 34

 • 22
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Zenon 0 ponad rok temuocena: 80% 

  Trzy zakłady pracy sparaliżowane tak to można skomentować, czemu firma nie podzieliła prac na dwa etapy, pierwszy na pracę za przejazdem i drugi do przejazdu lub odwrotnie. Teraz nastawiajcie tam sokistów i łapcie mannę z nieba bo nie zaproponowano alternatywy ( sensownej) dla pracowników ów zakładów. Jak dla mnie to kolejny skandaliczne zachowanie ratusza, który przyzwala na takie rozwiązanie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ludwik -1 ponad rok temuocena: 50% 

  Pseudo prezydent Jażdżyk wszystkie inwestycje robi byle jak i byle jak najszybciej. Zalew też był oddawany w pośpiechu i proszę zobaczyć ile niedoróbek i błędów wciąż wychodzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

W Szkole Podstawowej numer 1 w Skierniewicach dużo...

Rozmowa z ekspertem wokół filmu "Pokój...

"Ambasador" Mrożka na scenie Centrum Kultury i...

Spotkanie z Piotrem Nowakowskim: połączenie...

"Pieśń ziemi" - filmowa podróż w Dyskusyjnym...

Po pierwsze – myśl, co jesz. Po drugie – nie...

NOWE SHOW jak z bajki

Wielkie Otwarcie KODANO Optyk w Skierniewicach!

Dwie nowe ciężarówki stanęły w płomieniach

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA