Ruszyły matury. Dziś egzamin z języka polskiego

(fot. Joanna Młynarczyk)

W czwartek, 4 maja o godz. 9.00 rozpoczęły się egzaminy maturalne. Na początek obowiązkowy pisemny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. W Zespole Szkół nr 4 w Skierniewicach maturę zdaje 101 uczniów, w tym trzech absolwentów z poprzednich lat.

- Bardzo się stresuję, do tego wylosowano mi pierwszą ławkę, ale przeczuwałam, że tak będzie - mówi maturzystka Monika. - Mnie też zjada stres, bo matura to przecież najważniejszy egzamin - dodaje inna uczennica, Martyna. - Najbardziej jednak obawiam się poniedziałku i testu z matematyki, dobrze, że jest ostatniego dnia. A z wylosowanego ostatniego miejsca bardzo się ucieszyłam, bo na pierwszej ławce, tuż przed komisją trudno by było mi się skupić - przyznaje maturzystka.

Obaw przed rozpoczynającymi się egzaminami nie kryje dyrektor szkoły.

- To ten rocznik uczniów, który najbardziej dotknęła pandemia, mieli zdalne nauczanie, a na stacjonarną naukę nieco mniej czasu - przyznaje Darosław Sadowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 4. - Ostatnie miesiące wszyscy staraliśmy się przygotować ich jak najlepiej. Poloniści, matematycy i językowcy poświęcali wiele czasu na rozwiązywanie testów maturalnych z lat ubiegłych oraz lekcje powtórzeniowe. Wierzę, że będzie dobrze

- dodaje kierujący Czwórką.

W ZS nr 4 egzamin z polskiego maturzyści piszą w siedmiu salach. Zdają cztery klasy maturalne, w liceum - klasa wojskowa, policyjna oraz kosmetyczna, a w technikum - uczniowie kierunków technikum grafiki komputerowej, transportu kolejowego oraz logistycy.

Piszą dwie formuły egzaminu - formułę z 2015 roku, która obowiązuje uczniów szkół po gimnazjum zdają technicy, nową z 2023 licealiści.

Maturzysta – tak jak w latach ubiegłych – musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego nowożytnego. Jutro maturzyści podejdą do egzaminu z języka angielskiego, a w poniedziałek do matematyki. Ponadto w tym roku, po dwóch latach przerwy wracają egzaminy ustne.

Wyniki matur znane będą w lipcu.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA